Nemáme-li k dispozici moučkový cukr, je možné jej vyrobit pomletím cukru krupice v el.
mlýnku na kávu.
Pokud navíc do cukru nasypeme i trochu vanilkového, bude mletý cukr výrazně a příjemně vonět.
Troubu předehřejeme na 180 °C. Cukr, žloutky a Heru šleháme do hladka, pak přidáme jemně mleté ořechy
Na ořechovou směs rozpustíme máslo, přimícháme med, Teplou ořechovou směs natřeme na těsto s marmeládou
Nejprve si utřeme máslo s cukry, poté přidáme nasekané ořechy, med, kůru s pomeranče, žloutek a skořici
Dortovou formu si vymažeme a vysypeme moukou. Troubu předehřejeme na 160 stupňů. Nejdříve smícháme sypké
Nejprve si omytá jablka oloupejte a nakrájejte na menší Rozdělte do nich jablka a na ně nandejte připravenou
Smícháme v míse mouku s moučkovým a vanilkovým cukrem, mletými ořechy, které jsme před mletím nasucho
Připravíme si kvásek z droždí, vlažného mléka, lžičky cukru a mouky. Necháme vzejít a mezitím si smícháme